Казнети 490 граѓани кои не носеле заштитна маска

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во последните 24 часа полицијата им изрече парични казни на 490 граѓани кои не носеле маска или немале друг вид прекривка преку устата и носот, како превентива од ширење на коронавирусот. Бројката говори за број на казнети што е нешто над просекот во изминатите десетина дена.

 

Полицијата апелира да се почитуваат владините мерки за заштита од заразната болест.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи