Пристигна втората пратка вакцини од Србија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Денес пристигна втората пратка на вакцини на „Фајзер“ од Србија наменети за Македонија.

 

На примопредавањето беше присутен министерот Венко Филипче, заедно со неговиот колега од Србија, Златибор Лончар.

 

„Посебно ми е драго што можеме да им помогнеме на колегите, да имаме подобра здравствена состојба во регионот. Нашата цел е да продолжиме со помошта“, порача Лончар.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи