Уапсен прилепчанец на скопскиот аеродром со фалсификуван негативен ПЦР тест

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Вчера во 05.30 часот на Граничниот премин „Меѓународен аеродром“ – Скопје, на  излез од Република Северна Македонија, бил лишен од слобода А.Р.(57) од Прилеп, со место на живеење во Велика Британија, поради приложен фалсификуван негативен ПЦР тест, соопштија од МВР.

 

Тој бил предаден на полициски службеници за понатамошна постапка.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video