Дводневна конференција за поврзување на младите од С. Македонија и Грција

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Младинскиот сојуз – Крушево денеска и утре организира конференција за вмрежување и поврзување на младите од Северна Македонија и Грција со носителите на одлуки во двете земји.

 

На конференцијата, која ќе биде од хибриден формат (комбинација од физичко и онлајн присуство), ќе учествуваат над 110 млади луѓе од двете земји, а учесници-панелисти ќе бидат претставници на академската заедница, граѓанскиот сектор и јавните институции.

 

Покрај организаторите, на отворањето на Конференцијата ќе се обратат и амбасадорите на Германија, Анке Холштајн, на САД, Кејт Мери Брнз и на Грција, Русос Кундурос.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи