Кривична пријава поради фиктивен купопродажен договор за лице од Долнени

 

 

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.А.(53) од с.Долнени, прилепско, и Б.С.(66) од с.Џепчиште, тетовско, поради постоење основано сомнение за сторени две кривични дела „фалсификување исправа“ и „употреба на исправа со невистинита содржина“.

 

Пријавените лица кривичните дела ги извршиле во текот на јули 2020, така што направиле фиктивен купопродажен договор, како да е склучен на 15.07.2007  заверен кај нотар на истиот датум за продажба на трактор „имт 533“, со невистинита содржина, како да го склучиле Е.Ф. од с.Пршовце, тетовско, како продавач и Ф.А. од с.Џепчиште, тетовско, како купувач и тој купопродажен договор го употребиле при продажба на тракторот кон трето лице.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи