Најавен прекин на електричната енергија утре на улиците Карпалак, Струшка, но и цела Тројачка котлина

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

ЕВН Македонија известува дека заради рализација на инвестицини зафати за подобрување на квалитетот со снабдување со електрична енергија, ќе има прекин со снабдувањето со електрична енергија на ден 26 .02.2021 год во период од 9.30 до 15.30 на ул. Карпалак и Струшка и од 9 ч до 11ч корисниците од: с.Ореовец, с.Плетвар, Репетитори на Плетвар, Каменолом КРИНГ КГ, Маврово – Асвалтна база, с.Никодин, с. Смолани, с.Беловодица односно сите населени места во Тројачка котлина.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи