Приведени шестмина прилепчани

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

На 24.02.2021 полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи при Одделението за внатрешни работи Прилеп, ги приведоа С.Џ.(37) , И.С.(27) , Џ.А.(28), Џ.А.(31), Т.А.(40) и А.М.(31), сите од Прилеп, за издржување на затворски казни. Лицата се предадени во Казнено-поправна установа Затвор „Битола“ во Битола.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи