Прилепчанец измамен за услуга од 344.600 денари

 

 

На 24.02.2021 во 10.00 часот во ОВР Прилеп, М.Ј.(45) од Прилеп пријавил дека бил измамен од С.Ш. за сума од околу 344.000 денари. Според пријавеното, на почетокот на ноември 2020 година на неколку средби на лицето му дал вкупно 344.600 денари, но досега не била реализирана ветената услуга и тој се посомневал дека е измамен. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи