Прилепчанец крадел од магацин на „Еурокомпозит“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

На 24.02.2021 во 12.30 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во периодот од 14.02.2021 до 24.02.2021 непознат сторител со употреба на тврд предмет и физичка сила влегол во магацин, сопственост на „11-ти Октомври-Еурокомпозит“ на ул.„Моша Пијаде“ во Прилеп и одзел повеќе предмети. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи