Во движење се запали „фиат типо” на ул. „Пиринска“ во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На 25.02.2021 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Пиринска“ настанал пожар во движење на патничко возило „фиат типо” со прилепски регистарски ознаки, сопственост на З.П.(56) од Прилеп. Пожарот бил изгаснат од екипа Територијалната противпожарна единица Прилеп, а повредени лица нема. Увид извршила екипа на Полициска станица Прилеп.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи