Временска прогноза за престојниот викенд

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Утре преку денот ќе се задржи сончево и натпросечно топло време за овој период од годината. Во утринските часови по одделни котлини ќ еима појава на магла и ниска облачност.

 

Попладне поради продор на постудена воздушна маса облачноста ќе се зголеми и ќе започне да дув аумерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец, кој ќе продолжи да дува и во наредните два дена.

 

Од недела ќе има позначителен пад на температурите, така што дневните ќе опаднат за 7-10 степени во однос на утрешната, а утринските  од почетокот на следната седмица на повеќе места ќе се спуштат под нулата.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи