Запалено службеното возило на македонскиот конзулат во Солун

Facebook
Twitter
Email
Print

 

 

Според грчката агенција АНА-МПА, запалено е службеното возило на македонскиот конзулат во Солун. Во веста се наведува дека грчката полиција веќе го истражува подметнувањето пожар на автомобилот.

 

Според информациите, сторителите го полиле автомобилот со запаллива материја и го запалиле. Причинета е материјална штета на задниот дел од автомобилот. Инцидентот се случил околу 5.30 часот наутро.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи