Тешко повреден хирург кој бил прегазен од 16 годишен малолетник со БМВ во Скопје

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Министерството за внатрешни работи  информира дека синоќа, на крстосница од булеварот „Мајка Тереза” со улицата „Елисие Поповски-Марко”, патничко возило марка „БМВ х6″, со скопски регистарски ознаки, управувано од 16 годишник од скопското село Сингелиќ, удрило во пешакот Ѓ.Ј.(58) од Скопје. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

 

Пешакот е хирургот Ѓорѓи Јота кој после несреќата во бесознание бил пренесен во Ургентиот центар.

 

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека докторот  Јота има повреди на мозокот и нагмечено белодробно крило и дека бил ставен на респираторна машина.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи