Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, позитивен на Ковид-19

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е позитивен на ковид-19. Како што информира тој на својот ФБ профил, по забележаните првични симптоми ги добил и резултатите од тестирањето кои поакжуваат дека е позитивен на вирусот.

 

„Иако, ги почитував препораките на здравствените лица, сепак се покажа дека не секогаш тоа е доволно. Чувајте го вашето здравје. Ќе го поминам и ова и на крај ќе победиме за нашата иднина“, напиша Мицкоски на својот профил на Фејсбук.

 

По забележаните првични полесни симптоми, ги добив резултатите од тестирањето кои покажуваат дека сум позитивен на…

Posted by Hristijan Mickoski on Сабота, 27 февруари 2021

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи