Невена Стојаноска, новата надеж на прилепскиот бокс

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

На 28.02.2021 година се одржа интернационален боксерски турнир во Лесковац Србија. На овој турнир дебитираше и Невена Стојаноска во кадетска конкуренција до 45 кг. од БК АС Прилеп.

Противничка и беше искусната Нада Кривачевиќ од БК ВИТЕЗ Ниш. Невена Стојаноска тренира веќе 2 години во нашиот клуб. Редовна е на тренинзи , дисплинирана и амбициозна во боксот.

 

 

Што се однесува за првата нејзина борба можам да кажам дека имаше доста искусна противничка и сум презадоволен од нејзиниот настап. Од нејасни причини судијата и броеше два пати на Невена и автоматски борбата се прекинува. Невена настапи храбро тенички и тактички и пласира неколку снажни удари на противничката, Ова е само почеток и оваа борба е минато , планираме наредни борби за Невена и успешно да го претставиме нашиот клуб“, вели Дарко Чатлески, тренер во БК АС Прилеп.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи