Од ноќеска повторно поскапуваат горивата

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Со одлука на Регулаторната комисија од ноќеска малопродажните цени на горивата повторно поскапуваат.

Според најновата одлука, малопродажните цени на бензинот Еуросупер БС-95 и Еуродизелот се зголемуваат за еден денар, додека кај бензинот Еуросупер БС-98 поскапувањето е за денар и половина.

Со тоа по полноќ до наредниот понеделник Еуросупер БС-95 ќе се точи по цена од 65,50 денари по литар, Еуросупер БС-98 ќе чини 67,50 денари, додека Еуродизел ќе се продава по цена од 56 денари по литар гориво.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи