Прва пролетна победа за ЖФК Деспина Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На стартот од продолжението на првенството ЖФК Деспина ја забележа првата победа против екипата од Радовиш, во натпревар каде победникот беше решен уште во првиот дел.

ЖФК Деспина – ЖФК Плачковица 8:0(4:0)

Стрелци:

Ангела Стојковска 5 гола

Катерина Милеска 1 гол

Јована Ѓорѓиеска 1 гол

Сара Евтинџиоска 1 гол

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи