Утре од 10 до 13 часот ќе нема струја на улиците : Никшичка, Ваљевска, Копарска и Град Јајце во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

ЕВН Македонија  известува дека заради рализација  на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот со снабдување со електрична енергија , ќе има прекин со снабдувањето со  електрична на ден 02. 03.2021 год во период од  до 10 до 13 часот  на ул..Никшичка , Ваљевска , Копарска и  Град Јајце општина Прилеп.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи