Во сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Македонски брод загина 49 годишен маж

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Маж починал на лице место во сообраќајна несреќа која се случила на патот Прилеп-Македонски Брод.

„На 01.03.2021 во 22:05 часот во СВР Битола било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп-Македонски Брод, пред влезот за село Ропотово, патничко моторно возило „форд ескорт“ без регистарски ознаки, управувано од 49-годишниот Р.Ј. од село Долнени, излетало од патот. Во незгодата на местото на настанот починал возачот. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Прилеп“, соопшти МВР.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи