Во с.Крушевица – Мариово пронајдена граната од Првата светска војна

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На 01.03.2021 во ОВР Прилеп било пријавено дека во стара куќа во с.Крушевица – Мариово била пронајдена граната од 75мм од Првата светска војна. Гранатата била безбедно подигната од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи