Времето денес ќе биде сончево со температури до 19 степени

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Преку ноќта времето беше ведро, а изутринава е сончево, на места со слаб до умерен ветер претежно од северен правец.

Преку денот ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне од 12 до 19 степени.

Во следните два дена ќе се задржи сончево и релативно топло време. Утринските температури на повеќе места ќе се спуштаат под нула, а дневните ќе бидат во пораст. Од петок ќе има зголемување на облачноста, а во деновите од викендот ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд, на планините снег и со опаѓање на дневните температури.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи