Силен земјотрес од 5.9 степени во Грција, почувствуван и во Македонија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Силен земјотрес со јачина од 5.9 степени според Рихтеровата скала почувствуван во 11:16 часот на 24 км од Лариса, Грција.

Земјотресот беше почувствуван и во југо-западните делови од Македонија и потресот траеше долго.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи