Изложба „МИКРОСАМ – одбележување на 30 години македонска генијалност во решенија за производство на современи композити“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во Изложбениот салон на НУЦК „Марко Цепенков“ од петок 05.03.2021 година до 25.03.2021 година ќе биде отворена изложбата „МИКРОСАМ – одбележување на 30 години македонска генијалност во решенија за производство на современи композити“.

Посетителите од 09:00 часот до 18:00 часот секој работен на изложбата ќе можат да видат  примероци и материјали кои се плод на досегашната работа на „Микросам“, како и специјално и со големо внимание дизајнирани календари, постери од машини произведени од врвни професионалци, примероци изработени на самите машини, награди и признанија, слики и видеа од целокупното 30 годишно постоење на „Микросам“.

На изложбата ќе бидат применети сите мерки за заштита од коронавирусот – задолжително носење на заштитни маски и контрола на групирање.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи