Најавен прекин на електричната енергија во с. Канатларци

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

ЕВН Македонија известува дека заради рализација  на инвестицини зафати за подобрување на квалитетот со снабдување со електрична енергија, ќе има прекин со снабдувањето со  електрична енергија на ден 04. 03.2021 ( четврток)год во период од  до 9³⁰до 15 ³⁰часот  во дел од населено место во  с. Канатларци кај основното училиштето.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи