Теретана и машина за подно чистење на теренот во спортската сала во Крушево

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Спортската сала „Војвода Ѓорѓи Стојанов“ во Крушево ќе се опреми со високо квалитетна теретана и ќе се набави машина за подно чистење. Овие активности се во рамки на Проектот за локална и регионална конкурентност кои добија зелено светло за финансирање.

Ова е едно големо барање на крушевчани, особено на младите затоа што Крушево не располага со јавно достапна теретана за вежбање.

Машината која ќе се набави е една направа која ќе го одржува подот во спортската сала на долг рок.

Опремувањето на теретана и набавка на конкретната машина е во рамки на Проектот за локална и регионална конкурентност, пот проект „Кругот на адреналинот – развој на авантуристички туризам во Крушево“ финансиран од ЕУ, администриран од Светска банка и имплементиран од Канцеларијата на проектот, Канцеларијата на Вицепремиерот за економски прашања и општина Крушево.

Општина Крушево ги известува граѓаните на општина Крушево дека најавеното поставување на систем за греење и ладење во салата нема да се реализира. Општина Крушево не доби одобрување за реализација на оваа активност заради краткиот рок до завршување на проектот, период во кој не е возможно да се реализира проектот.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи