Членовите на СКРМ од Прилеп ги поддржуваат барањата на колегите од Струмица

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Членовите на Синдикат на Културата на Република Македонија од Прилеп ги поддржуваат своите колеги од Струмица за нивниот протест кој во овој момент се одвива во Скопје.

Членовите на СКРМ од Прилеп истакнаа дека го поддржуваат залагањето на културните работници во НУЦК Антон Панов- Струмица за избирање на компетентни кадри од областа на културата за раководење со културните институции, како и транспарентност при процесот на избирање.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи