Изум на векот: Лизгалка за деца што завршува на улица

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Видео објавено вчера на Фб страницата „За Расадник на можности, за хуман живот во Кисела Вода“ прикажува лизгалка во Кисела Вода во Скопје која завршува на улица. Улицата е прометна, автомобили поминуваат постојано, а децата кои се лизгаат на лизгалката се во голема опасност. Граѓаните видно вознемирени и со бурна реакција до општината прашуваат кој го одобрил поставувањето на лизгалката.

Погледнете го видеото.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи