Кети Смилеска назначена за в.д. директор на ЈЗУ Општа болница “Борка Талески” – Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Кети Смилеска – родена на 13.12.1974 во Прилеп, денес беше назначена како В.Д Директор на ЈЗУ Општа болница “Борка Талески” – Прилеп, објави порталот Информерпп.мк

Смилеска, освен мандатот како пратеник од редовите на СДСМ во Собранието на РСМ, има и дополнителни активности и многубројно членство во следните комисии и пратенички групи:

  • Член во комисија за финансирање и буџет,
  • Член во комисија за локална самоуправа,
  • Заменик-член во комисија за економски прашања,
  • Заменик-член во комисија за здравство,
  • Член во пратеничка група на Собранието на Република Македонија за соработка со Парламентот на Државата Израел,
  • Член во пратеничка група на Собранието на Република Македонија за соработка со Парламентите на Република Исланд и Кралството Норвешка,
  • Член во пратеничка група на Собранието на Република Македонија за соработка со Парламентот Република Унгарија.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи