МВР: На Тик-Ток се шират повици за самоповредување на малолетници

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека од страна на Интерпол е добиена информација дека на социјалната мрежа „Тик Ток“ се забележани повици за самоповредување на малолетни лица. Моментално повиците доаѓаат од профили од Русија и Израел.

„Спорeд досегашните сознанија, вакви повици нема од профили на наша територија ниту од околните држави, но апелираме на будност и надзор со цел да се избегнат било какви несакани случувања“, велат од МВР.

МВР апелира до граѓаните, особено до родителите да обрнат внимание на активностите на своите деца на социјалните мрежи.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи