МОН вработува наставници за децата на македонски државјани со постојан или привремен престој во странство

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

МОН вработува наставници за вршење на воспитно-образовна работа за децата на државјаните на  Македонија кои се со постојан или привремен престој во странство.

Станува збор за наставници кои би работеле во Женева, Данж, Ешалан, Веве, Ивердон, Фрибург, Цирих, Волен, Буох и Париз.

Условите за конкурсот можете да ги видете на следниов линк.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи