Повторно земјотрес во Грција со јачина од 5.7 степени, почувствуван и во Македонија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Вечерва повторно се тресе во тлото во Грција, а земјотресот се почувствува и во Македонија.  Земјотресот бил со јачина од 5,7 степени според Рихтер, со епицентар 31 километри од Лариса, на длабочина од 10 километри.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи