Сончево и топло со температура до 20 степени

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Најниската температура утрово е измерена во Берово – 5 степени, во Скопје – Петровец и Струмица – 3, во Крива Паланка, Тетово, Битола, Демир Капија, Гевгелија – 2, Прилеп, Куманово и во Маврово -1, во Охрид, Претор, Штип и Дебар 0, во Виница и Крушево два, во Дојран 3 степени.

Снег има на Попова Шапка 12 сантиметри.

Времето утрово е сончево, а во текот на денот ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер во западните делови од западен, а во источните од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 20 степени.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи