Двојно убиство во Скопје: убиени лица на возраст од 24 и 28 години

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Две лица беа убиени синоќа во престрелка која се случи синоќа во околу 03:00 часот на ул. „Македонско-Косовска бригада“ во скопската населба „Топанско Поле“.

Двајцата убиени А.Б и Б.В. биле на возраст од 24 и 28 години. Пукањето било пријавено од лица кои случајно се затекнале на местото и слушнале пукање. На местото се пронајдени чаури од пиштол и автоматска пушка. Итната медицинска помош констатирала само дека двете лица не давале знаци на живот.

Убиените се превезувале со патничко моторно возило „Цитроен“ со скопски регистарски ознаки.

Причините за убиството остануваат непознати, увидот на терен се уште трае, од полицијата се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи