Неготино бара полициски час

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Општина Неготино и општинскиот Кризен штаб со допис до Главниот координативен штаб на Македонија за воведување на полициски час за спречување на ширењето на корона вирусот.

Заклучоците се дека состојбата со корона вирусот е алармантна, и бројот на активни случаи до денес е 279. Последниот биланс за овој град се 30 новозаразени.

Посебен акцент се става и на потребата од засилена и редовна дезинфекција и заштита на работниците кои се превезуваат со автобусите за работа во „Дрекслмајер“, Кавадарци.

Локалните власти апeлираат до сите граѓани на општина Неготино доследно да ги почитуваат мерките за заштита од корона вирусот.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи