Ако се усвои предлогот за полициски час, тој ќе почне од утре и ќе трае најмалку 1 месец

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Утрово до Главниот кризен штаб на Владата, од страна на министерот за здравство, Венко Филипче беше доставен предлог од Комисијата за заразни болести за воведување полициски час на територијата на Македонија од 22 до 5 часот наутро.

Овој предлог Владата треба да го разгледа на утрешната седница.

Според неофицијални информации на Сител доколку утре овој предлог помине на владина седница тој ќе стапи на сила oд утре и ќе трае најмалку еден месец.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи