Од полноќ нови цени на горивата

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Неколку недели цените на нафтените деривати растат во Македонија.

Според последната одлука на Регулаторна комисија за енергетика (РКЕ) бензините се продаваат за денар и денар и половина повеќе од претходната недела и тоа значи дека ЕУРОСУПЕР БС – 95 неделава се точеше за 65,5 денари за литар, а ЕУРОСУПЕР БС – 98 за 67,5 денари за литар.

ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) чини  56 денари.

Цената на масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) е 45 денари за литар.

Денес, РКЕ треба да ја донесе новата одлука со новите цени за горивата.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи