Во Прилеп за една недела 312 новозаразени, 690 активни случаи

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за периодот од 01 до 07 март 2021 година, како и вкупни бројки на заболени и починати од почетокот на пандемијата:

Од Центарот за јавно здравје информираат дека изминатата седмица, во периодот од 01 до 07 февруари 2021 година, во општина Прилеп имало 312 нови случаи на Ковид-19;

Од последици на коронавирусот починале 3 лица;

Бројот на активни случаи изнесува 690;

Во домашна изолација и самоизолација заклучно со вчера се наоѓаат 648 лица;

Од почетокот на пандемијата вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 5.743, а од вирусот починале 267 лица.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи