Филипче: Пописот ќе може безбедно да се спроведе и во оваа епидемиолошка состојба

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Со оглед на актуелната епидемиолошка состојба и најавата за дополнителни рестриктивни мерки и полициски час, како тоа ќе влијае на спроведувањето на пописот, министерот за здравство, Венко Филипче кажува дека пописот безбедно ќе може да се спроведе.

„Засега остануваме на овие рестрикции кои ги предложивме и остануваме будно да ја следиме ситуацијата. Во однос на пописот, и оние протоколи кои Комисијата за заразни болести ги одобри по предлогот на ДЗС, значи дека истиот ќе може безбедно да се спроведе, но ќе останеме да ја следиме состојбата. Доколку увидиме дека има потреба, не е исклучена можноста да предложиме и други мерки“, вели Филипче.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи