Антикорупциска отвори постапка за кинеските вакцини

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Антикорупциската комисија отвори постапка за собирање на дополнителни информации околу набавката на кинеските вакцини и доколку има елементи да се отвори предмет.

„Според мене во оваа ситуација треба да се вклучат и другите органи како Јавното обвинителство. Ние се договоривме да собереме доволно информации да ги разгледаме околностите и потоа ќе одлучиме како ќе постапуваме понатаму во зависност од тоа што ќе добиеме како информација“, изјави претседателката на Антикорупциската комисија Билјана Ивановска.

Премиерот Зоран Заев ги отфрли обвинувањата за незаконско дејствување при набавката на кинеските вакцини, објавени во италијанскиот весник „Ла верита“.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи