Кривична пријава за жител на с.Дебреште – се обидел да изврши обљуба над малолетно девојче

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против О.М.(21) од с.Дебреште, општина Долнени, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“. Пријавениот, во своето возило допирал малолетно девојче и се обидел да изврши обљуба над неа.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи