Разрешена судијката Лаличиќ од „бомбите“ за Мијалков

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Со 11 гласа „за“ и 2 „против“, денеска Судскиот совет донесе одлука за разрешување на судијката Софија Лаличиќ.

Судијката Сафија Лаличиќ ја стекна својата популарност во јавноста кога нејзиното име беше споменато во една од „бомбите“ во разговор со поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков.

Бомбите беа објавени од тогаш опозициската СДСМ, со поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи