Утрово Прилеп минус 3 со 9цм снежна покривка

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Највисока снежна покривка има на Попова Шапка 13 см, 10 Крушево, 9 Прилеп, 5 Битола, Пожаране, Тополчани, 2 Крива Паланка, Маврово, Ѓуриште, 1 Охрид, Берово, Дебар.

Утрово најстудено со -7 Крушево, Маврово, -3 Охрид, Прилеп, Дебар, -2 Крива Паланка, Тетово, Претор, Битола, Берово, 0 Скопје-Петровец, Штип, Куманово, 1 Скопје-Зајчев Рид, Струмица, 2 Демир Капија, Дојран, 4 Гевгелија.

Во текот на ноќта се задржа облачно, на планините на северозапад со врнежи од снег. Повремен слаб снег имаше во Охридско-Преспанскиот регион и во Пелагонија. Дуваше умерен, на места повремено засилен ветер од северен и северозападен правец, кој во Штипско достигнуваше брзина и над 50км/час. Утрово е сончево со мала до умерена облачност.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи