Земјотрес во Грција, почувствуван и во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Силен земјотрес ја погоди Грција, а се тресеше и македонското тло. Според сеизмолошките станици земјотресот се случил во близина на Вердикуса, на 10 километри длабочина.

Првичните информации велат дека бил со јачина од 5,7 степени по Рихтер, а тресењето на земјата се почувствува и во Прилеп.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи