10 најубави улици во светот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Луѓе од целиот свет минуваат илјадници километри само за да видат вакви магични места кои ќе ве освојат на прв поглед.

Сликите кои што следат не се дел од бајка, туку се најубавите 10 улици во светот:

Волшебната улица „Црешов цвет“ во Бон, Германија.
Уличка од соништата, поплочена со калдрма, кај хотелот „Кларов“ во Прага, Чешкa
Мала шарена улица во Грција
Оваа улица во Порто Алегре, Бразил, е надалеку позната по својот „тунел од дрвја“
Прекрасна „змиулеста“ улица „Ломбард“ во Сан Франциско, Калифорнија, САД
Камени улички во Котор, Црна Гора
Живописниот град Халштат во Австрија
Уличка во Шпанија
Волшебно смирувачка улица во Ротенбург об дер Таубер, Германија
Шарена „Мадракосуф“ улица во Преторија, Јужна Африка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи