Внимавајте: На повеќе места во Прилеп има канделабри со отворени жици

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

До нашата редакција пристигнаа фотографии од загрижени граѓани кои алармираат за неколку канделабри на кои инсталацијата со жиците им е отворена и тоа на неколку локации во Прилеп. Оваа фотографија е направена во типската населба, во близина на маркетот „Футура“. Ги предупредуваме граѓаните да бидат внимателни и посебно да внимаваат на своите деца.

Се надеваме дека надлежните ќе интервенираат пред да се случи некоја несреќа.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи