29 случаи на непочитување на полицискиот час

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Последниот полициски час од 22 часот синоќа, до 5 часот утрово е констатирано дека 29 лица не ја почитувале забраната за движење. Од нив 18 се на територија на СВР Скопје, информира Министерството за внатрешни работи.

Во текот на изминатото деноноќие пак, на територијата државата за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 544 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел да се спречи ширењето на ковид-19.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи