Прилепчанец загина при пад во рудник

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

На 13.03.2021 во 13,30 часот во СВР-Битола било пријавено дека истиот ден околу 09,00 часот на место викано „Чашка“ атар на с.Плетвар – рудник Чашка Д.С.(66) од Прилеп при пад во рудникот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен до Општата болница Прилеп, каде починал.

„Од страна на Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Прилеп извршен бил увид на местото на настанот. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција“, информираат од МВР.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи