Вакцинирани 4.782 здравствени работници, а над 130 илјади граѓани се пријавиле за вакцинација против Ковид-19

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Министерството за здравство информира дека вакцина против Ковид-19 досега примиле 4.782 здравствени работници.

За вакцинација преку веб-страницата „vakcinacija.mk“ досега се пријавиле 80.201 граѓани, а 56.821 преку матичен лекар.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи