Реконструкција и паркинг на дел од улица Питу Гули во Крушево

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Министерство за транспорт и врски објави тендер за реконструкција на дел од улица Питу Гули, односно од црквата Св. Троица до регионалниот пат Крушево – Демир Хисар, и изградба на паркинг простор.

Овој проект е во рамки на Проектот за поврзување на локални патишта финансиран од Светска Банка и имплементиран од Министерство за транспорт и врски со општина Крушево.

„Продолжуваме со градежната офанзива како во градот , така и во населените места. Распишан е тендерот преку Светска Банка и Министерството за транспорт и врски за реконструкција на локални улици и патишта во општина Крушево. Прва за реконструкција ќе биде дел од улицата ,,Питу Гули”, на потегот од Црква Св.,,Троица” до раскрсница и вклучување со улицата кон х.Монтана. Следува реконструкција на локален пат Врбоец – Кривогаштани и ул.,,Коча Миленку”. Крушево се гради, Крушево се менува!“, изјави градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи