Секое зајдисонце го носи ветувањето за нова зора – најубавите зајдисонца

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Најубавите уметнички дела се направени од природата. Магични, топли, раскошни. Такви се и заоѓањата на сонцето, па затоа, во продолжение погледнете фотографии на кои што е прикажано заоѓањето на сонцето низ кадри кои што ќе ве релаксираат и воодушеват.

„Токму зајдисонцата беа тие што ме научија дека убавината понекогаш трае само неколку моменти, а изгрејсонцата беа оние што ми покажаа дека трпението е сè што е потребно за одново да се доживее искуството.“ – А. Џ. Лолес

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи